מאגר המידע

עמוד הבית / אבי נפטר והשאיר אלמנה מנישואיו השניים, אשר הינה בעלת רכוש רב. את דירת מגוריו שלהם רכש אבי מכספי מכירת ביתו מנישואיו הראשונים, זמן קצר לאחר נישואיו השניים, ורשם אותה על שמו בלבד. בצוואתו הוריש לי אבי את דירת המגורים, אולם האלמנה דורשת מחצית מן הדירה. האם יש לה זכויות?

אבי נפטר והשאיר אלמנה מנישואיו השניים, אשר הינה בעלת רכוש רב. את דירת מגוריו שלהם רכש אבי מכספי מכירת ביתו מנישואיו הראשונים, זמן קצר לאחר נישואיו השניים, ורשם אותה על שמו בלבד. בצוואתו הוריש לי אבי את דירת המגורים, אולם האלמנה דורשת מחצית מן הדירה. האם יש לה זכויות?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 07 יולי, 2022

לא! אם דירת האב המנוח נרכשה ממשאביו, באופן שניתן להוכיחו, אזי העובדה שהדירה נרכשה לאחר נישואיו השניים, אינה הופכת לרכושה של האלמנה, כתוצאה מכך. צוואת האב, במצב זה, גוברת על זכויות האלמנה הנובעות מן הנישואין השניים.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן