מאגר המידע

משמורת, הסדרי ראייה וקשר

עמוד הבית / אני אב לקטין המתגורר בישראל במשמורתה של אשתי לשעבר, אמו. אשתי לשעבר מסיתה את בני נגדי, כפי שעשתה בעבר עם ילדינו הבוגרים, המנוכרים ממני לחלוטין היום. אשתי לשעבר בקושי מאפשרת לי לראות את בני מדי פעם, כאשר אני מבקר בישראל, ואינה מוכנה לשמוע על אפשרות כי בני יבקר אותי בחו"ל. אני חושש שהוא עובר שטיפת מוח. מה באפשרותי לעשות כדי לעצור זאת?

אני אב לקטין המתגורר בישראל במשמורתה של אשתי לשעבר, אמו. אשתי לשעבר מסיתה את בני נגדי, כפי שעשתה בעבר עם ילדינו הבוגרים, המנוכרים ממני לחלוטין היום. אשתי לשעבר בקושי מאפשרת לי לראות את בני מדי פעם, כאשר אני מבקר בישראל, ואינה מוכנה לשמוע על אפשרות כי בני יבקר אותי בחו"ל. אני חושש שהוא עובר שטיפת מוח. מה באפשרותי לעשות כדי לעצור זאת?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 04 אפריל, 2022

ראשית, באפשרותך להגיש תביעה לקיום הסדרי ראייה או זכויות ביקור בישראל בביהמ"ש, ולבקש כי עובד סוציאלי/פקיד סעד יתמנה ע"י ביהמ"ש לערוך תסקיר ולהגיש המלצותיו בעניין. הדבר יהיה כרוך בחקירה של כל מערכות היחסים בקרב היחידה המשפחתית, לרבות יחסיהם של ילדיך הבוגרים עמך ועם אשתך לשעבר, והאופן בו הדבר משפיע על מערכת היחסים עם בנך הקטין. אם המומחה הממונה ע"י ביהמ"ש מעריך כי נמנעות ממך זכויות ביקור וכי הדבר גורם נזק בלתי הפיך לבנך, כלומר, שבנך הקטין סובל מניכור הורי, אזי המומחה רשאי לנקוט הליכים משפטיים בבקשה להכריז על בנך כ-"קטין נזקק" עפ"י חוק הנוער (טיפול והשגחה) משנת 1960. ברם, יודגש כי מדובר בצעד מרחיק לכת ושנוי במחלוקת, מפני שאם בימ"ש יכריז על בנך כעל "קטין נזקק" הוא יוכל ליתן צו השגחה אשר יעביר את המשמורת על הקטין מאשתך לשעבר לשירותי הרווחה. או אז שירותי הרווחה יוכלו לקבוע היכן בנך הקטין יתגורר ואיזה טיפול הוא יקבל. הרעיון כאן הוא כי לספק לילד סביבה ניטראלית בה הוא יוכל לקבל ייעוץ פסיכולוגי לו הוא זקוק על מנת שהוא יוכל לבנות מחדש את מערכת היחסים שלו עם ההורה המנוכר, במקרה זה, אתה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן