מאגר המידע

משמורת, הסדרי ראייה וקשר

עמוד הבית / אני אב לתינוק מחוץ לנישואין, ואין לי התנגדות להירשם כאביו, בתנאי שאוכל לפתח איתו מערכת יחסים לכשיגדל. האם איתה היה לי מערכת יחסים רומנטית קצרה, מתגוררת עם הוריה. אני מעוניין מאוד לראות את בני, אולם איני יכול לעשות זאת בבית הוריה של האם. הוריה של האם מגלים עוינות כלפי, ואיני מעוניין לחשוף את ילדי לאווירה עכורה מעין זו. האם אינה מוכנה להיפגש איתי בנפרד. איזה מקום עשוי להוות מקום מפגש נאות לראות את בני, ומהו ההליך המשפטי שעלי לנקוט במידה ואמו של בני אינה מוכנה לשתף איתי פעולה?

אני אב לתינוק מחוץ לנישואין, ואין לי התנגדות להירשם כאביו, בתנאי שאוכל לפתח איתו מערכת יחסים לכשיגדל. האם איתה היה לי מערכת יחסים רומנטית קצרה, מתגוררת עם הוריה. אני מעוניין מאוד לראות את בני, אולם איני יכול לעשות זאת בבית הוריה של האם. הוריה של האם מגלים עוינות כלפי, ואיני מעוניין לחשוף את ילדי לאווירה עכורה מעין זו. האם אינה מוכנה להיפגש איתי בנפרד. איזה מקום עשוי להוות מקום מפגש נאות לראות את בני, ומהו ההליך המשפטי שעלי לנקוט במידה ואמו של בני אינה מוכנה לשתף איתי פעולה?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

מקום מפגש אפשרי עשוי להיות במרכז קשר או בבית מגורייך. אם האם אינה משתפת פעולה, האב יכול לפנות לבימ"ש למשפחה בבקשה לקביעת הסדרי ראייה. לאב זכות חוקתית לממש את היותו הורה, גם אם הוא אינו נשוי לאם וגם אם אין הוא מתגורר איתה. כמו כן, לילד עצמו יש זכות חוקתית לדעת מיהם הוריו ולנהל עם שניהם מערכת יחסים, בין אם הם נשואים או לא, ובין אם הם חיים יחד או לא.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן