מאגר המידע

ירושה וצוואות

עמוד הבית / אני אלמן בשנות השיבעים לחיי. יש לי בת זוג , שאיתה אני מתכנן לחיות. אינני רוצה לאכזב את ילדיי ולהתחתן איתה, כיוון שאימם נפטרה רק לפני כשנה. אני רוצה להותיר את רוב רכושי לילדיי ולנכדיי לאחר מותי, אך אני רוצה לדאוג גם לעתידה של חברתי. מה עלי לעשות?

אני אלמן בשנות השיבעים לחיי. יש לי בת זוג , שאיתה אני מתכנן לחיות. אינני רוצה לאכזב את ילדיי ולהתחתן איתה, כיוון שאימם נפטרה רק לפני כשנה. אני רוצה להותיר את רוב רכושי לילדיי ולנכדיי לאחר מותי, אך אני רוצה לדאוג גם לעתידה של חברתי. מה עלי לעשות?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 24 מרץ, 2022

אלמן אשר מבקש לחיות עם חברתו לחיים, רשאי לערוך עימה "הסכם לחיים משותפים". הסכם זה יגדיר את יחסי הממון שלהם בתקופת חייהם המשותפים, ומה יהיה המצב המשפטי אם הם ייפרדו זה מזה. הם יוכלו להגדיר בהסכם מהו רכושם המשותף, ואיזה מהרכוש איננו משותף לשניהם. בדרך כלל מדובר ברכוש שכל אחד מהם הביא למערכת היחסים. הסכם זה מיועד להגן על רכושו של האלמן מפני תביעות שחברתו לחיים עלולה להגיש כידועה בציבור שלו. כך ניתן להגן על זכויותיהם העתידיות של הילדים ושל הנכדים.

אלמן מבוגר שמתעתד להתחיל לחיות עם ידועה בציבור, מוטב לו שיערוך גם צוואה, שבה הוא רשאי לעשות ברכושו ככל העולה על רוחו, למשל, להוריש אותו לילדיו ולנכדיו. אם האלמן לא מעוניין לערוך "הסכם לחיים משותפים", הוא יכול לדאוג לחברתו בצוואתו.

 


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן