מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אני בביקור בישראל עם ילדיי הקטינים, ובעלי הגיש נגדי תביעה עפ"י אמנת האג, להחזרת ילדים חטופים, מישראל לאוסטרליה. האם אוכל להימנע מתיוג של "הורה חוטף" אם אסכים לחזור לאוסטרליה, שם אנחנו מתגוררים?

אני בביקור בישראל עם ילדיי הקטינים, ובעלי הגיש נגדי תביעה עפ"י אמנת האג, להחזרת ילדים חטופים, מישראל לאוסטרליה. האם אוכל להימנע מתיוג של "הורה חוטף" אם אסכים לחזור לאוסטרליה, שם אנחנו מתגוררים?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 29 מרץ, 2022

כן! באפשרותך לבקש במסגרת ההליך, כי התיק ייסגר ללא הכרעה בסוגיית החטיפה, וללא קביעת מימצא בעניין זה. פסק הדין לחזרת הילדים יינתן על בסיס ההסכמה שלך לחזרה מרצון, ללא תנאים, או בכפוף לתנאים שייקבעו ויצויינו בפסק הדין. בהעדר הסכמה ביחס לתנאי החזרה, ניתן לבסס את פסק הדין הן על הסכמתך והן על רצונך להחזיר את הילדים ללא תנאים. באופן זה, תוכלי להימנע מניהול משפט, ולהימנע מקביעת מימצא שיפוטי ביחס לשאלה האם ביצעת מעשה שלחטיפה, ע"י הרחקה של הילדים או אי החזרה (מעשה חטיפה פסיבי) שלא כדין.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן