מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אני בריטי ומתגורר בלונדון עם בת זוג ישראלית. איננו נשואים. בת הזוג שלי נסעה לאחרונה לישראל עם בננו המשותף ללא ידיעתי או הסכמתי ומסרבת לשוב. מהם האמצעים המשפטיים בהם אוכל לנקוט להשבת בני הביתה?

אני בריטי ומתגורר בלונדון עם בת זוג ישראלית. איננו נשואים. בת הזוג שלי נסעה לאחרונה לישראל עם בננו המשותף ללא ידיעתי או הסכמתי ומסרבת לשוב. מהם האמצעים המשפטיים בהם אוכל לנקוט להשבת בני הביתה?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 05 אפריל, 2022

מצבך המשפטי מורכב מכיוון שאינך נשוי לאם. למרות שאמנת האג מחייבת את שתי המדינות המעורבות כאן: ישראל ובריטניה, הרי שרק הורים בעלי "זכויות משמורת" רשאים לתבוע עפ"י אמנת האג להחזרת ילדם. עפ"י הדין האנגלי אין לאב לא נשוי "אחריות הורית" (מונח מקביל ל-"זכויות משמורת" באמנת האג) מובנית אוטומטית. קיימות דרכים בדין האנגלי לרכישת "אחריות הורית".

עליך לקבל בדחיפות ייעוץ משפטי מתאים ממומחה לדיני משפחה במשפט האנגלי, כדי לברר האם יש לך "אחריות הורית", האם ביכולתך לרכוש אותה, האם מדובר במקרה בו עפ"י הדין האנגלי ביהמ"ש יכול להיחשב כבעל "זכויות משמורת" (לדוגמא אם התנהלו/מתנהלים הליכים משפטיים בינך לבין בת זוגך ביחס לילדכם המשותף), ולבסוף, כדי לברר אם באפשרותך לנקוט הליכים משפטיים עפ"י אמנת האג. אם אתה יכול לנקוט בהליכים משפטיים עפ"י אמנת האג, עפ"י ייעוץ משפטי שקיבלת, הרי שעלייך להגיש תביעה להחזרת ילדך מישראל בבית משפט לענייני משפחה בישראל המוסמך לדון בתביעתך. מומלץ כי תמהר ותדאג לייעוץ משפטי מקצועי הולם בישראל על מנת להצליח בתביעתך.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן