מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אני הגשתי תביעה להחזרת ילדים חטופים, בישראל, נגד אשתי, שנסעה עם שני ילדינו מארה"ב, לישראל, ומסרבת לחזור. אשתי עכשיו טוענת, באופן כוזב בהגנתה, שאני השלמתי, לאחר מעשה, עם המעבר של הילדים איתה לישראל, כיצד עליי לפעול?

אני הגשתי תביעה להחזרת ילדים חטופים, בישראל, נגד אשתי, שנסעה עם שני ילדינו מארה"ב, לישראל, ומסרבת לחזור. אשתי עכשיו טוענת, באופן כוזב בהגנתה, שאני השלמתי, לאחר מעשה, עם המעבר של הילדים איתה לישראל, כיצד עליי לפעול?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 08 אפריל, 2022

עליך להתמודד עם טענת ההגנה שלה, שהינה אחת מטענות ההגנה האפשריות באמנת האג, שדנה בחטיפת ילידם [סע' 13(א)], בדבר "השלמה" שלך עם הגירת הקטינים, לאחר שהגיעו ארצה, ועליך להוכיח בבית המשפט, כי אתה, בשום פנים ואופן לא הסכמת ולא השלמת עם המעבר הזה, מארה"ב לישראל.

לעומת זאת, אשתך צריכה להוכיח את הטענה שלה, שהיא הבינה שאתה מוותר על החזרת הילדים לארה"ב, ומשלים עם עובדת מגוריהם בישראל, מעתה ואילך.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן