מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / אני יהודי ישראלי, ונישאתי לאשה לא יהודייה, אזרחית אוקראינה, אשר היכרתי, באתר היכרויות באינטרנט. נישאנו בנישואים אזרחיים בקפריסין. למרות שנישואיי נרשמו בישראל, במשרד הפנים, אף על פי כן, הבקשה שלי למתן אשרה עבור אשתי לא טופלה, וכאשר היא ניסתה להיכנס לישראל, סורבה כניסתה. החלטנו להתגרש, ואין לנו ילדים ו/או רכוש משותף. כיצד עלינו לפעול, כדי להתגרש?

אני יהודי ישראלי, ונישאתי לאשה לא יהודייה, אזרחית אוקראינה, אשר היכרתי, באתר היכרויות באינטרנט. נישאנו בנישואים אזרחיים בקפריסין. למרות שנישואיי נרשמו בישראל, במשרד הפנים, אף על פי כן, הבקשה שלי למתן אשרה עבור אשתי לא טופלה, וכאשר היא ניסתה להיכנס לישראל, סורבה כניסתה. החלטנו להתגרש, ואין לנו ילדים ו/או רכוש משותף. כיצד עלינו לפעול, כדי להתגרש?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

ההסכמה של שני צדדים, להתרת נישואיכם, מהווה סיבה/עילה מוכרת בחוק, לגירושין אזרחיים. עליכם להגיש בקשה משותפת להתרת נישואים, בבית משפט למשפחה בישראל, אשר הינו בעל הסמכות לדון בהתרת נישואיהם של זוגות בני דתות שונות. יהיה עליך להציג הסכמה בכתב של אשתך לסיום נישואיכם, ורצוי אף שייערך ביניכם הסכם בכתב, להתרת נישואיכם, שייחתם ויאושר בשתי המדינות (כאן-ישראל ואוקראינה).


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן