מאגר המידע

זכויות רכושיות

עמוד הבית / אני מעוניין להשכיר דירה, אשר זכויותיה רשומות בחלקים שווים, על שמי, על שם אשתי, ועל שם הוריי. כיום הדירה מוזנחת, ואינה בשימוש.בגלל הליכי גירושין שמתנהלים ביני לבין אשתי, ובכלל זה, תביעה רכושית, שמתנהלת בביהמ"ש למשפחה, אשתי מסרבת לשתף פעולה בעניין שיפוץ לצורך העלאת ערך, ובענין השכרת הדירה. מה באפשרותי לעשות, כדי למנוע מצב של ירידת ערך הדירה וכדי להפיק תועלת/רווח מן הדירה?

אני מעוניין להשכיר דירה, אשר זכויותיה רשומות בחלקים שווים, על שמי, על שם אשתי, ועל שם הוריי. כיום הדירה מוזנחת, ואינה בשימוש.בגלל הליכי גירושין שמתנהלים ביני לבין אשתי, ובכלל זה, תביעה רכושית, שמתנהלת בביהמ"ש למשפחה, אשתי מסרבת לשתף פעולה בעניין שיפוץ לצורך העלאת ערך, ובענין השכרת הדירה. מה באפשרותי לעשות, כדי למנוע מצב של ירידת ערך הדירה וכדי להפיק תועלת/רווח מן הדירה?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

באפשרותך לפנות לבית המשפט לעניני משפחה, במסגרת התביעה הרכושית שמתנהלת שם, בינך לבין אשתך, ולעתור למתן צו, שיתיר לך לשפץ את הדירה ולהשכיר אותה. אם בקשתך תתקבל, ביהמ"ש ככל הנראה ימנה כונס/י נכסים, לצורך ניהול הנכס, ובכלל זה השיפוץ והשכרת הדירה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן