מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אני נמצא בעיצומם של הליכי גירושין מאשתי בישראל. אשתי רוצה לקבל משמורת על הילד שלנו, ורוצה להגר איתו למדינת הולדתה, ארה"ב. רעיון ההגירה עם הילד הוא בלתי מתקבל על הדעת מבחינתי, כיוון שאני משוכנע בכך שבמקום לשמש כאביו של הילד, אני אהפוך למעין דוד רחוק עבורו. איזה צעדים משפטיים עליי לנקוט?

אני נמצא בעיצומם של הליכי גירושין מאשתי בישראל. אשתי רוצה לקבל משמורת על הילד שלנו, ורוצה להגר איתו למדינת הולדתה, ארה"ב. רעיון ההגירה עם הילד הוא בלתי מתקבל על הדעת מבחינתי, כיוון שאני משוכנע בכך שבמקום לשמש כאביו של הילד, אני אהפוך למעין דוד רחוק עבורו. איזה צעדים משפטיים עליי לנקוט?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 17 מאי, 2022

אם בעל מנהל עם אשתו מו"מ לגירושין ולמשמורת, ואינו מצליח להגיע איתה להסדר הולם, אז אם האישה תגיש נגדו תביעה למשמורת ולהגירה, עליו להתנגד לכך בתוקף בכתב הגנתו, ואף לשקול להגיש תביעה שכנגד לקבלת המשמורת על הילד. הטיעון שלו צריך להיות מבוסס על העובדה שכהורה, יש לו זכות חוקתית לקיים קשר מתמשך עם ילדו. גם לילד יש זכות חוקתית לקיים קשר מתמשך עם אביו. כאשר תישקלנה הזכויות של כל הצדדים הנוגעים לעניין, זכויות הילד וטובתו תהיינה בעדיפות עליונה, והן לא יועמדו בסכנה ע"י תוכניותיה של האם. בית המשפט ימנה מומחה מתאים, שייתן חוות דעת והמלצות בנושא המשמורת ובנושא ההגירה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן