מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אשתי אשר הינה בעלת אזרחות כפולה ישראלית ואמריקאית, חטפה את ילדינו המשותפים לארה"ב. היא בעלת אופי חרדתי וסבורה כי החיים בישראל מסוכנים מדי עבור הילדים בגלל האיום הביטחוני. האם טענתה זו תוכל להכשיל את סיכויי להצליח בתביעה שאגיש נגדה עפ"י אמנת האג ?

אשתי אשר הינה בעלת אזרחות כפולה ישראלית ואמריקאית, חטפה את ילדינו המשותפים לארה"ב. היא בעלת אופי חרדתי וסבורה כי החיים בישראל מסוכנים מדי עבור הילדים בגלל האיום הביטחוני. האם טענתה זו תוכל להכשיל את סיכויי להצליח בתביעה שאגיש נגדה עפ"י אמנת האג ?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 05 אפריל, 2022

      

לא! פסק דין שניתן בארה"ב בהליך ערעור בתיק אמנת האג דחה את הטיעון הביטחוני, וקבע כי ישראל אינה "אזור קרבות" (zone of war) המצדיק אי החזרת ילדים לשם בגלל היותם בסכנה גופנית. יודגש כי, גם רוב המדינות אשר דנו בתיקי אמנת האג דחו טענות מעין אלו.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן