מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אשתי ואני מנהלים מו"מ בטלפון ביחס לאפשרות שהיא תשוב ארצה עם הילדים. אני סבור כי הדבר נובע מכך שהגשתי נגדה תביעה להחזרת ילדינו עפ"י אמנת האג והיא חוששת להסתבך עם המשטרה. האם קיים סיכול בניהול מו"מ שכזה ללא עורך דין מייצג, כאשר מתקיים קשר טלפוני נמשך עם הילדים?

אשתי ואני מנהלים מו"מ בטלפון ביחס לאפשרות שהיא תשוב ארצה עם הילדים. אני סבור כי הדבר נובע מכך שהגשתי נגדה תביעה להחזרת ילדינו עפ"י אמנת האג והיא חוששת להסתבך עם המשטרה. האם קיים סיכול בניהול מו"מ שכזה ללא עורך דין מייצג, כאשר מתקיים קשר טלפוני נמשך עם הילדים?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 04 אפריל, 2022

כן, יכול להיות שאשתך מנסה לגרום לך להסכים ללא ידיעתך לכך שהילדים לא יוחזרו לישראל ויישארו בחו"ל. ברגע שאתה מביע "הסכמה" אינך יכול לחזור בך. יכול להיות שתביע הסכמה אפילו מבלי להיות מודע לכך, והיא תנסה להקליט את שיחתכם הטלפונית ולעשות בה שימוש כראיה נגדך בביהמ"ש. עלייך לנקוט במשנה זהירות! דע כי כל הסכם צריך להיות מושג דרך מו"מ המתנהל בין עורכי הדין שלך ושלה ולהיות מאושר בבית משפט באופן שבו ההסכם ביניכם יהיה תקף ובר אכיפה. ניסיונות להגיע להסכם בלתי אמצעי בכוחות עצמך יכול לפעול נגדך ולספק טיעוני הגנה לצד השני.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן