מאגר המידע

אלימות במשפחה

עמוד הבית / אשתי פתחה נגדי בהליכים על פי החוק למניעת אלימות במשפחה וביקשה שיינתן נגדי צו הגנה. היא עשתה זאת במטרה ללחוץ עלי להיכנע לתכתיבים שלה בעניין הגירושין שלנו. כתוצאה מפתיחת ההליכים נגדי, נאלצתי לשכור שירותיו של עורך דין, כדי שהוא ייצג אותי, והפסדתי ימי עבודה. מדובר במסכת של שקרים ובעלילות שווא שהיא העלילה עלי. האם אוכל לאלץ אותה לפצות אותי, כאשר האמת תצא לאור? 

אשתי פתחה נגדי בהליכים על פי החוק למניעת אלימות במשפחה וביקשה שיינתן נגדי צו הגנה. היא עשתה זאת במטרה ללחוץ עלי להיכנע לתכתיבים שלה בעניין הגירושין שלנו. כתוצאה מפתיחת ההליכים נגדי, נאלצתי לשכור שירותיו של עורך דין, כדי שהוא ייצג אותי, והפסדתי ימי עבודה. מדובר במסכת של שקרים ובעלילות שווא שהיא העלילה עלי. האם אוכל לאלץ אותה לפצות אותי, כאשר האמת תצא לאור? 

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 14 אפריל, 2022

 

כן, בנסיבות מסוימות. כאשר תביעה למתן צו הגנה נדחית ע"י בית המשפט, ובית המשפט קובע, שהתביעה הוגשה שלא בתום לב או, במטרה להציק לצד שכנגד, יש לבית המשפט שיקול דעת, על פי החוק למניעת אלימות במשפחה – 1991, להורות לתובע לשלם לצד שכנגד או לאוצר המדינה הוצאות. כמו כן, בית המשפט מוסמך לפסוק פיצוי הולם לצד שנפגע.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן