מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / ביני ובין בעלי מתנהל משפט בבית הדין הרבני. בדיון שהתקיים שם, נכחו רק שני דיינים במקום שלושה. אני הסכמתי לקיום הדיון בהרכב חסר. בדיון ניתנה החלטה לרעתי. האם אני יכולה לערער ולטעון נגד חוקיות הרכב הדיינים, או כנגד סמכות בית הדין?

ביני ובין בעלי מתנהל משפט בבית הדין הרבני. בדיון שהתקיים שם, נכחו רק שני דיינים במקום שלושה. אני הסכמתי לקיום הדיון בהרכב חסר. בדיון ניתנה החלטה לרעתי. האם אני יכולה לערער ולטעון נגד חוקיות הרכב הדיינים, או כנגד סמכות בית הדין?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 29 מרץ, 2022

סיכויי הערעור קלושים. אם ניתנה הסכמה לדיון בפני הרכב של שניים, ולאחר שניתנה החלטה שלא נשאה חן בעינייך, את החלטת לטעון כנגד חוקיות הרכב הדיינים, ואף לכפור בסמכות בית הדין, בנסיבות אלה, את מושתקת, ולא יינתן לך להעלות טענות, הן כנגד סמכות בית הדין, הואיל וטענה זו לא נטענה מלכתחילה, והן כנגד ההרכב החסר של הדיינים, הואיל וניתנה מצידך הסכמה לקיום הדיון בהרכב חסר. כך נקבע בענין דומה, ע"י בית המשפט העליון.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן