מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / בעלי הוא אנגלי ואני ישראלית. אנחנו מתגוררים בלונדון. בעלי נוהג באלימות קשה נגד הבן שלנו, בן ה- 6. אני בביקור משפחתי בישראל ואינני מעוניינת לחזור לאנגליה. בעלי שנשאר באנגליה מאיים לתבוע אותי, על מעשה חטיפה, מה הסיכויים שלי?

בעלי הוא אנגלי ואני ישראלית. אנחנו מתגוררים בלונדון. בעלי נוהג באלימות קשה נגד הבן שלנו, בן ה- 6. אני בביקור משפחתי בישראל ואינני מעוניינת לחזור לאנגליה. בעלי שנשאר באנגליה מאיים לתבוע אותי, על מעשה חטיפה, מה הסיכויים שלי?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

אם תצליחי להוכיח שקיים "חשש חמור" שהבן שלך ייחשף לנזק פיזי או פסיכולוגי וכי הוא עלול לעמוד במצב בלתי נסבל, אם וכאשר יחזור לאנגליה, במצב זה, ייתכן שביהמ"ש יאשר ויאפשר אי החזרה של הילד לאנגליה, מקום מרכז חייו. באמנת האג ישנו חריג על פיו, ילד שההחזרה שלו מסוכנת עבורו, מן ההורה שנשאר בחו"ל (במקרה שלך-אנגליה) או במדינה שהוא אמור לחזור אליה (למשל, אזור קרבות), במצב כזה, בימ"ש יתיר את אי החזרתו, אך מדובר במקרים קיצוניים.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן