מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / בעלי ואני ישראלים, נולדנו בישראל וגדלנו בה ונולדו לנו שלושה ילדים בישראל. אני הסכמתי לעבור לצורכי עבודת בעלי, איתו ועם הילדים שלנו בגילאי 3, 6, ו-10, לקנדה, למשך שנה אחת, אבל לאחר שעברו שנתיים, בעלי סירב לחזור ארצה. לכן, לפני חודשיים, חזרתי עם הילדים, לישראל בניגוד לרצונו של בעלי, והוא הגיש נגדי תביעה עפ"י אמנת האג. כיצד באפשרותי להתגונן?

בעלי ואני ישראלים, נולדנו בישראל וגדלנו בה ונולדו לנו שלושה ילדים בישראל. אני הסכמתי לעבור לצורכי עבודת בעלי, איתו ועם הילדים שלנו בגילאי 3, 6, ו-10, לקנדה, למשך שנה אחת, אבל לאחר שעברו שנתיים, בעלי סירב לחזור ארצה. לכן, לפני חודשיים, חזרתי עם הילדים, לישראל בניגוד לרצונו של בעלי, והוא הגיש נגדי תביעה עפ"י אמנת האג. כיצד באפשרותי להתגונן?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 29 מרץ, 2022

צריך להוכיח, כי ההסכמה שלך לעבור עם בעלך, להתגורר בקנדה היתה לפרק זמן מוגבל, של שנה בלבד, וכי בכל אותו הזמן, מדינת ישראל נותרה, מדינת מגוריהם הרגיל של הילדים, מבחינת הזיקות של המשפחה לישראל. כמו כן, יהיה עלייך להסביר ולשכנע את בית המשפט, בצידקת הנסיבות, אשר בגללן, נשארתם שנה נוספת בקנדה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן