מאגר המידע

ירושה וצוואות

עמוד הבית / בעלי ואני נשואים בשנית, ויש לנו בת משותפת. לבעלי ולי יש ילדים בגירים מנישואין קודמים. ברצוני להגן על  זכויותיהם הכספיות של שני ילדיי מנישואיי הראשונים, במקרה שאמות לפני בעלי הנוכחי, מה עלי לעשות בנדון?

בעלי ואני נשואים בשנית, ויש לנו בת משותפת. לבעלי ולי יש ילדים בגירים מנישואין קודמים. ברצוני להגן על  זכויותיהם הכספיות של שני ילדיי מנישואיי הראשונים, במקרה שאמות לפני בעלי הנוכחי, מה עלי לעשות בנדון?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 11 אפריל, 2022

ניתן לערוך צוואה, ולצוות את הרכוש שנצבר לפני הנישואין השניים, אך ורק לשני הילדים מנישואין אלה או לשלושת הילדים משתי מערכות הנישואין, על פי רצון המוריש. בכל הקשור לרכוש שנצבר במהלך הנישואין השניים, הרי שאם לא נחתם הסכם ממון אשר קובע אחרת, אזי מדובר ברכוש משותף, ולפיכך המוריש יכול להתייחס, בצוואה, אך ורק לחלקו ברכוש המשותף, דהיינו,למחציתו (50%).


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן