מאגר המידע

אבהות

עמוד הבית /  בעלי ואני שנינו יהודים, ונישאנו בנישואין אזרחיים. במהלך הנישואין נכנסתי להריון כתוצאה מיחסים אינטימיים שקיימתי עם גבר זר, שהינו נוצרי בדתו. האם ביהמ"ש יתיר לי ולידידי לבצע בדיקת רקמות, על מנת לקבוע באופן ודאי כי הוא אביה של ילדתי?

 בעלי ואני שנינו יהודים, ונישאנו בנישואין אזרחיים. במהלך הנישואין נכנסתי להריון כתוצאה מיחסים אינטימיים שקיימתי עם גבר זר, שהינו נוצרי בדתו. האם ביהמ"ש יתיר לי ולידידי לבצע בדיקת רקמות, על מנת לקבוע באופן ודאי כי הוא אביה של ילדתי?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

בדיקת רקמות לצורך הוכחת אבהות, עריכתה מותנית בבחינת טובת הקטין הנבדק, והנזקים האפשריים שעלולים להיגרם לו כתוצאה מעריכת הבדיקה.

בביהמ"ש לעינייני משפחה בבאר שבע נדונה בעבר שאלה זו ביחס לקטינה בגיל 8, ונפסק כי הבדיקה עלולה לגרום לקטינה נזק נפשי לנוכח ערעור זהותה הנפשית.

עוד נפסק כי, קיים חשש למעמדה של הקטינה שכן יש פוסקים המכירים בתוקף של נישואין אזרחיים בין שני יהודים, ועל כן יש חשש כי הקטינה תיחשב כממזרת.

ואולם אם מדובר בהריון מגבר שאיננו יהודי , אזי שאלת הממזרות איננה רלוונטית.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן