מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / בעלי ואני, שנינו יהודים, נקלענו למשבר בנישואינו. אנחנו מעוניינים להתגרש. כיום הוא ממשיך להתגורר בישראל, ואילו אני עברתי להתגורר באוסטרליה. אף אחד מאיתנו לא מעוניין לנסוע למדינה בה מתגורר הצד האחר, כדי להתגרש. האם יש אפשרות שנתגרש מבלי שצד אחד ייאלץ לטוס למדינה בה מתגורר הצד השני?

בעלי ואני, שנינו יהודים, נקלענו למשבר בנישואינו. אנחנו מעוניינים להתגרש. כיום הוא ממשיך להתגורר בישראל, ואילו אני עברתי להתגורר באוסטרליה. אף אחד מאיתנו לא מעוניין לנסוע למדינה בה מתגורר הצד האחר, כדי להתגרש. האם יש אפשרות שנתגרש מבלי שצד אחד ייאלץ לטוס למדינה בה מתגורר הצד השני?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 29 מרץ, 2022

כן! הדבר בהחלט אפשרי. הסמכות לדון בעניין הגירושין שלכם נתונה לבית הדין הרבני. לצורך כך, יהיה עליכם לערוך ולחתום על הסכם גירושין, שיוגש לבית הדין הרבני בישראל, לשם אישור ומתן פסק דין לגירושין. ניתן לציין בהסכם כי הגט ייכתב בישראל, אבל יימסר לך (האשה) באוסטרליה, באמצעות שליח מיוחד מטעם בית דין הרבני. באופן זה, אף אחד מכם לא ייאלץ לטוס מקצה אחד של העולם למישנהו, כדי לתת/לקבל את הגט.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן