מאגר המידע

אפוטרופסות

עמוד הבית / בעלי משק במושב שלנו זכאים לרכוש חלקת אדמה עבור בן משפחתם – הורה או ילד – ולבנות עליה בית. ברצוננו לרכוש חלקה עבור ילדנו, כדי שיהיה לו בית לידנו לכשיגדל. הוא עכשיו תלמיד בית ספר יסודי. האם אנו יכולים לרשום את החלקה על שם הילד, והאם כרוכות בכך בעיות כלשהן? 

בעלי משק במושב שלנו זכאים לרכוש חלקת אדמה עבור בן משפחתם – הורה או ילד – ולבנות עליה בית. ברצוננו לרכוש חלקה עבור ילדנו, כדי שיהיה לו בית לידנו לכשיגדל. הוא עכשיו תלמיד בית ספר יסודי. האם אנו יכולים לרשום את החלקה על שם הילד, והאם כרוכות בכך בעיות כלשהן? 

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

 

ניתן לרשום נכס מקרקעין על שמו של קטין. ואולם, אם הורי הקטין מחליטים שברצונם למכור את הנכס בטרם הגיעו של הקטין, שעל שמו רשום הנכס, לגיל 18, יהיה עליהם לקבל אישור של בית משפט לעשיית העסקה. מכירתו של נכס מקרקעין, העברתו ושינוי הרישום בדבר הבעלות בו, הם חלק מן הפעולות, שבהתאם להוראות חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות – 1962, הורים אינם יכולים לייצג בהן את ילדיהם הקטינים, בלי לקבל תחילה את רשותו של בית המשפט ולבצע זאת תחת פיקוחו.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן