מאגר המידע

ירושה וצוואות

עמוד הבית / בעלי נפטר בפתאומיות, ללא צוואה, וברצוני למכור את בית המגורים שלנו. רבע (25%) מן הזכויות בדירה רשומות על שם ילדינו הקטינים, בתור יורשיו. אני מעוניינת לרכוש דירה קטנה יותר ולהשקיע את יתרת הכסף. האם אני יכולה לעשות זאת?

בעלי נפטר בפתאומיות, ללא צוואה, וברצוני למכור את בית המגורים שלנו. רבע (25%) מן הזכויות בדירה רשומות על שם ילדינו הקטינים, בתור יורשיו. אני מעוניינת לרכוש דירה קטנה יותר ולהשקיע את יתרת הכסף. האם אני יכולה לעשות זאת?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

כן, אבל קודם כל עלייך לפנות לבית המשפט, בבקשה להתיר את מכירת הדירה. הואיל ומדובר בזכויות של ילדייך הקטינים, לפיכך, עלייך לבקש רשות מבית המשפט, לפעול בשמם של ילדייך (כאן-מכירת הבית), למרות שאת אימם והינך אפוטרופוס טבעי יחיד שלהם. עלייך לשכנע את ביהמ"ש, כי את פועלת לטובתם, ומבלי לפגוע בזכויותיהם, וביהמ"ש יקפיד על שמירת והגנת זכויות הילדים, בהתאם, ע"י מתן הוראות ביחס למכירה (אם תאושר), וביחס לאופן השימוש בכספי התמורה.

 


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן