מאגר המידע

אפוטרופסות

עמוד הבית / בתי בת 19 והיא רזתה מאוד לאחר שאיבדה כמחצית ממשקלה. היא סובלת מאנורקסיה, שהתפתחה אצלה במהלך גיל ההתבגרות. היא כעת מסרבת להשתתף בתכנית הטיפולית המיוחדת, שבה היא התחילה. אני חשה חסרת אונים כאשר אני רואה אותה דועכת מול עיני. האם ניתן לאלץ אותה לקבל עזרה מקצועית למרות שהיא כבר איננה קטינה ? 

בתי בת 19 והיא רזתה מאוד לאחר שאיבדה כמחצית ממשקלה. היא סובלת מאנורקסיה, שהתפתחה אצלה במהלך גיל ההתבגרות. היא כעת מסרבת להשתתף בתכנית הטיפולית המיוחדת, שבה היא התחילה. אני חשה חסרת אונים כאשר אני רואה אותה דועכת מול עיני. האם ניתן לאלץ אותה לקבל עזרה מקצועית למרות שהיא כבר איננה קטינה ? 

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

 

תשובה:

כן. הורה יכול להתמנות ע"י בית המשפט להיות אפוטרופוס על ילדו הבגיר אשר סובל מאנורקסיה . ההורה יכול אז לתת היתר בכתב לאשפוז כפוי של ילדו במחלקה, המיועדת לטיפול בהפרעות אכילה. בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה את אביה של בת 20, אשר שקלה 30 ק"ג בלבד, להיות האפוטרופוס שלה, כדי שניתן יהיה לחייב אותה לקבל טיפול במחלקה פסיכיאטרית סגורה, כדי להתגבר על שורש הבעיה של הפרעת האכילה שלה, אשר סיכנה את בריאותה ואת חייה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן