מאגר המידע

אפוטרופסות

עמוד הבית / בתי הנערה מעוניינת להצטרף אליי לטיול בארה"ב לבקר את הוריי המבוגרים אשר מתגוררים שם, אשר אין באפשרותם להגיע לישראל מסיבות בריאותיות. אשתי לשעבר מתנגדת לנסיעה שלה איתי, ללא סיבה עניינית. מה אוכל לעשות?

בתי הנערה מעוניינת להצטרף אליי לטיול בארה"ב לבקר את הוריי המבוגרים אשר מתגוררים שם, אשר אין באפשרותם להגיע לישראל מסיבות בריאותיות. אשתי לשעבר מתנגדת לנסיעה שלה איתי, ללא סיבה עניינית. מה אוכל לעשות?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 01 אפריל, 2022

אתה רשאי להגיש לבית המשפט למשפחה, בקשה דחופה ואף לצרף אליה את הוריך, כמבקשים (יחד אתך) בבקשה לאשר את הנסיעה של הבת הקטינה שלך לארה"ב, לארה"ב, לביקור לפרק זמן קצוב, למטרת ביקור משפחתי, ולבקש כי הילדה תישמע ע"י עו"ס ביחידת הסיוע הסמוכה לבית המשפט. הואיל ומדובר בילדה בגיל העשרה, לפיכך, לדעתה יינתן משקל רב, אם יימצא כי היא בוגרת מספיק,  כדי לבטא עמדה עצמאית וברורה. עפ"י האמנה בדבר זכויות הילד, לבת שלך יש זכות לשמור על קשר משמעותי עם בני משפחה מורחבת (הסבים). אם ביהמ"ש יתרשם כי הנסיעה עולה בקנה אחד עם הרצון של בתך המתבגרת, ומגשים את טובתה, יש לך סיכוייים טובים להצליח למרות ההתנגדות של גרושתך, בנסיבות העניין.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן