מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / גרושתי הינה אחות מוסמכת במקצועה, המעוניינת להגר עם ילדינו הקטינים לניו זילנד, שם מתגוררת אחותה. לטענתה, היא תוכל להשתכר הרבה יותר בחו"ל ולהעניק לילדים איכות חיים גבוהה יותר. לדעתי, כל מטרתה הינה לנטרל אותי ולהרחיק אותי מהילדים. גרושתי מאיימת שאם לא אסכים למעבר, היא תגיש בקשה להעתקת מקום המגורים של הילדים הקטינים לביהמ"ש. כיצד באפשרותי לפעול?

גרושתי הינה אחות מוסמכת במקצועה, המעוניינת להגר עם ילדינו הקטינים לניו זילנד, שם מתגוררת אחותה. לטענתה, היא תוכל להשתכר הרבה יותר בחו"ל ולהעניק לילדים איכות חיים גבוהה יותר. לדעתי, כל מטרתה הינה לנטרל אותי ולהרחיק אותי מהילדים. גרושתי מאיימת שאם לא אסכים למעבר, היא תגיש בקשה להעתקת מקום המגורים של הילדים הקטינים לביהמ"ש. כיצד באפשרותי לפעול?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 17 מאי, 2022

אם בן זוג לשעבר, שהינו ההורה המשמורן, מגיש לביהמ"ש בקשה להעתקת מקום המגורים של הילדים הקטינים, ההורה השני (שאינו משמורן) יכול להתנגד לכך, על ידי הגשת טענות הגנה לביהמ"ש. מטרתו של ההורה הלא משמורן היא להוכיח כי הסיבות לבקשת ההורה המשמורן אינן ראויות ו/או מוצדקות. ההורה שאינו משמורן ינסה לשכנע את ביהמ"ש כי ההורה המשמורן מונע על ידי רגשות נקמה ורצון להרחיק את ההורה הלא משמורן מילדיו הקטינים וכי הסיבה שהוצגה על ידי ההורה המשמורן –סיבה כלכלית לכאורה- איננה נכונה ו/או מוצדקת. ההורה שאינו משמורן יכול להוכיח כי יש באפשרותו של ההורה המשמורן למצוא תעסוקה בישראל וכי כל טענה מצדו בדבר רווח כלכלי אינה מוצדקת, מפני שהמחיר הרגשי הכבד אותו ישאו הילדים בשל ניתוקם מההורה הנותר בישראל גבוה מדי ואינו לטובתם.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן