מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / גרושתי קיבלה היתר מביהמ"ש, לעבור לגור עם שני ילדינו הקטינים לארה"ב כדי ללמוד לתואר שלישי, לאחר שמומחה שמונה ע"י ביהמ"ש המליץ על-כך בחוו"ד. האם מומלץ לערער על פסק דין זה ואיך ניתן להשיג, במצב זה, הסדרי ראייה משופרים?

גרושתי קיבלה היתר מביהמ"ש, לעבור לגור עם שני ילדינו הקטינים לארה"ב כדי ללמוד לתואר שלישי, לאחר שמומחה שמונה ע"י ביהמ"ש המליץ על-כך בחוו"ד. האם מומלץ לערער על פסק דין זה ואיך ניתן להשיג, במצב זה, הסדרי ראייה משופרים?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 17 מאי, 2022

מבלי לדעת את פרטי המקרה לאשורם, לא ניתן להעריך את סיכויי הצלחה בערעור במקרה של העתקת מגורים לחו"ל, משום שלממצאים ולהמלצות המומחה שמונה ע"י ביהמ"ש, משקל רב בעניין. לרוב, ביהמ"ש מונחה ע"י המלצות המומחה המנתח את טובת הקטין. הוא יבחן את ניגודי העניינים של ההורה המשמורן ושל הקטין ויבחן מהי טובתו של האחרון. במקרה זה, מדובר בשיקולי קידום מקצועי אל מול שיקולי הורות. אולם, אם נקבע כי לשני ההורים ישנה מסוגלות הורית, אזי ניתן יהיה לשפר את מעמדו של ההורה שאינו משמורן ע"י הגשת ערעור.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן