מאגר המידע

אבהות

עמוד הבית / האם אבהות יכולה להיות מוכחת באמצעות מכתבים, כאשר האב הנטען, אשר הוגשה נגדו תביעה למזונות ילד, הוא תושב זר שחי בחו"ל, והוא לא יכול או לא רוצה לבוא לישראל כדי לעבור בדיקת רקמות, שתקבע אם הוא אבי הילד?

האם אבהות יכולה להיות מוכחת באמצעות מכתבים, כאשר האב הנטען, אשר הוגשה נגדו תביעה למזונות ילד, הוא תושב זר שחי בחו"ל, והוא לא יכול או לא רוצה לבוא לישראל כדי לעבור בדיקת רקמות, שתקבע אם הוא אבי הילד?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

כן! בנסיבות מיוחדות. לדוגמה, אם הנתבע הוא תושב זר, שאין לו כל כוונה להגיע לישראל, ובית המשפט שוכנע, שהמכתבים מספקים ראיה חותכת לאבהותו. במקרה שנדון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בשנות התשעים, האם התובעת, שהיתה מיוצגת ע"י עו"ד עמיהוד בורוכוב, הצליחה בבקשתה להכריז על אדם בעל אזרחות כפולה – ישראלית וזרה, אשר עזב את ישראל במפתיע במהלך תקופת הריונה של חברתו, כעל אביה של בתה. פסק הדין התבסס בעיקר על סדרה של מכתבים שנשלחו על ידו, שבהם הוא הודה במפורש בכך שהוא אבי הוולד, התעניין בשלומה של חברתו ההרה, ושאל כיצד מתקדם ההריון. במכתבים הוא אף הבטיח להינשא לתובעת, וכתב שהם ישובו לחיות ביחד, ויגדלו ביחד את התינוק שייוולד להם.

בנוסף למכתבים, התובעת סיפקה ראיות מסייעות – בעניין הרישום של בני הזוג לנישואין ובעניין תכניותיהם לחתונה. לאחר שבית המשפט הכריז על הנתבע כעל אבי הילדה, בית המשפט חייב את הנתבע לשלם את מזונותיה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן