מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / האם אב, המתנגד להגירתם של ילדיו לחו"ל, לאחר שאמם של הילדים הגישה נגדו בשמם בבית המשפט לענייני משפחה תביעה להגירה, יישמע בטענה שלבית המשפט לענייני משפחה אין סמכות לדון בתביעה, כיוון שבמסגרת תיק הגירושין שהתנהל ביניהם, אשתו לשעבר (אמם של הילדים) הסכימה לכך שלבית הדין הרבני תהיה סמכות לדון בענייני משמורת?

האם אב, המתנגד להגירתם של ילדיו לחו"ל, לאחר שאמם של הילדים הגישה נגדו בשמם בבית המשפט לענייני משפחה תביעה להגירה, יישמע בטענה שלבית המשפט לענייני משפחה אין סמכות לדון בתביעה, כיוון שבמסגרת תיק הגירושין שהתנהל ביניהם, אשתו לשעבר (אמם של הילדים) הסכימה לכך שלבית הדין הרבני תהיה סמכות לדון בענייני משמורת?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 17 מאי, 2022

לא! מן הרגע שבו הצדדים גרושים, האב לא יכול עוד להסתמך על הסכמה של האם לכך שלבית הדין הרבני תהיה סמכות לדון בעניינים הנוגעים לילדים, שניתנה בהקשר של גירושין. בעת שמוגשת תביעת גירושין, נושא המשמורת נכרך באופן אוטומטי לתביעת הגירושין, אך כאשר ההצדדים כבר גרושים, בית הדין הרבני יכול לקנות סמכות רק בהסכמתם של כל הצדדים הנוגעים בדבר, כלומר, רק אם ניתנת גם הסכמתם של האם ושל הקטינים.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן