מאגר המידע

עמוד הבית / האם יש לאלמנה זכויות כלשהן על כספים בחשבונו של בעלה המנוח ועל דירת מגורים הרשומה על שמו, אותה קיבל המנוח בירושה מהוריו, במידה וקיימת צוואה מסודרת אצל נוטריון המנחילה את כל הונו ונכסיו האישיים לילדיו?

האם יש לאלמנה זכויות כלשהן על כספים בחשבונו של בעלה המנוח ועל דירת מגורים הרשומה על שמו, אותה קיבל המנוח בירושה מהוריו, במידה וקיימת צוואה מסודרת אצל נוטריון המנחילה את כל הונו ונכסיו האישיים לילדיו?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 07 יולי, 2022

ראשית, על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג (1973), עם פקיעת נישואין עקב מותו של בן זוג, זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, למעט נכסים שקיבל בן הזוג בירושה בתקופת הנישואין. ולפיכך, האלמנה תהא זכאית, כפי הנראה, למחצית הכספים המצויים בחשבון הבנק של בעלה המנוח. לעומת זאת, את הדירה אותה קיבל הבעל המנוח בירושה, הוא רשאי להוריש, כרצונו ולאלמנה אין זכויות כלשהן, בדירה זו.

 


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן