מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / האם ניתן להסתפק בפסק דין לגירושין, שניתן על ידי בית דין של הכנסייה היוונית אורתודוכסית בישראל, כדי להינשא שוב בארצות הברית, שם מתגורר אחד הצדדים?

האם ניתן להסתפק בפסק דין לגירושין, שניתן על ידי בית דין של הכנסייה היוונית אורתודוכסית בישראל, כדי להינשא שוב בארצות הברית, שם מתגורר אחד הצדדים?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 11 אפריל, 2022

על פסק דין לגירושין, שניתן בישראל, לשאת חותמת "אפוסטיל", כדי להיחשב כמסמך אמיתי. ישראל וארצות הברית חתומות על אמנה בינלאומית, על פיה שתי המדינות מכירות באמיתות מסמכים הדדיים הנושאים חותמת "אפוסטיל". בנוסף, אם פסק הדין לגירושין ניתן על ידי בית דין מוסמך, אזי, הואיל וישראל וארה"ב מכירות בפסקי דין הדדיים, פסק הדין שניתן בישראל יוכר בארצות הברית.

עם זאת, הצורך בניהול הליכים משפטיים נוספים כלשהם, לשם הכרה בפסק הדין, תלוי בחוקי המדינה בארצות הברית, שם מתגורר הצד המעוניין, וכן בחוקי המדינה בה אותו צד מתעתד להינשא שוב.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן