מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / הגעתי לישראל עם ילדיי הקטינים על מנת לברוח מבעלי הבלגי ומנישואינו, וכדי לאפשר לעצמי זמן לחשוב על צעדיי העתידיים. בעלי מאיים כי ינקוט נגדי בהליכים משפטיים עפ"י אמנת האג להחזרת הילדים. בעלי לא מתנהג כלפיי או כלפיי ילדינו באלימות ומספק את כל צרכינו הכלכליים, אולם אינני מאושרת ואני מתגעגעת לישראל. האם אוכל להעלות את הנ"ל כטיעוני הגנה אם בעלי יגיש תביעה נגדי עפ"י אמנת האג?

הגעתי לישראל עם ילדיי הקטינים על מנת לברוח מבעלי הבלגי ומנישואינו, וכדי לאפשר לעצמי זמן לחשוב על צעדיי העתידיים. בעלי מאיים כי ינקוט נגדי בהליכים משפטיים עפ"י אמנת האג להחזרת הילדים. בעלי לא מתנהג כלפיי או כלפיי ילדינו באלימות ומספק את כל צרכינו הכלכליים, אולם אינני מאושרת ואני מתגעגעת לישראל. האם אוכל להעלות את הנ"ל כטיעוני הגנה אם בעלי יגיש תביעה נגדי עפ"י אמנת האג?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 05 אפריל, 2022

לא! ריב בין בני זוג אינו מהווה טענת הגנה עפ"י אמנת האג, וגם לא טענות בדבר געגועים הביתה. אמנת האג מונה מספר מצומצם של טענות הגנה אותן רשאי הורה המואשם בחטיפת ילדיו להעלות בפני ביהמ"ש הדן בתיק.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן