מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / הגשתי תביעה לגירושין בבית הדין הרבני נגד בעלי, מפני שהוא בוגד בי. הוא השאיר לי מכתב בו הוא חירף וגידף אותי, ואמר שאני אהיה עגונה, וכי הוא מתכנן לצאת למסע מסביב לעולם עם המאהבת שלו. האם באפשרותי למנוע זאת ממנו?

הגשתי תביעה לגירושין בבית הדין הרבני נגד בעלי, מפני שהוא בוגד בי. הוא השאיר לי מכתב בו הוא חירף וגידף אותי, ואמר שאני אהיה עגונה, וכי הוא מתכנן לצאת למסע מסביב לעולם עם המאהבת שלו. האם באפשרותי למנוע זאת ממנו?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 07 אפריל, 2022

כן! עפ"י חוק בתי דין דתיים (כפיית ציות ודרכי דיון), משנת 1956, אם בית הדין מגיע למסקנה, כי האשה הביאה ראיות מספיקות להוכחת מעשה ניאוף של בעלה, וקיים סיכוי טוב לכך שהיא תצליח בתביעתה לגירושין בבית הדין, אזי, רשאי בית הדין להורות גם על עיכוב יציאתו של הבעל מן הארץ, אם קיים "חשש ממשי" שיציאתו לחו"ל תגרום לעיגונה של האשה כתוצאה מכך.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן