מאגר המידע

מזונות

עמוד הבית / הגשתי תביעת מזונות נגד בעלי עבור ילדי הקטינים בבית המשפט. בכתב הגנתו טוען בעלי, כי הוא משתכר כ-3,000 ש"ח בחודש. כאשר עברתי על מסמכיו האישיים גיליתי כי בהליכים משפטיים אחרים, הננקטים נגדו, הוא טען כי הוא משתכר הרבה יותר. אני אינני עובדת בגלל גילם הצעיר של ילדיי. האם המסמכים שגיליתי יוכלו לסייע לי לקבל דמי מזונות גבוהים יותר עבור ילדיי?

הגשתי תביעת מזונות נגד בעלי עבור ילדי הקטינים בבית המשפט. בכתב הגנתו טוען בעלי, כי הוא משתכר כ-3,000 ש"ח בחודש. כאשר עברתי על מסמכיו האישיים גיליתי כי בהליכים משפטיים אחרים, הננקטים נגדו, הוא טען כי הוא משתכר הרבה יותר. אני אינני עובדת בגלל גילם הצעיר של ילדיי. האם המסמכים שגיליתי יוכלו לסייע לי לקבל דמי מזונות גבוהים יותר עבור ילדיי?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 11 אפריל, 2022

כן! כאשר בימ"ש למשפחה קובע דמי מזונות קטין בגובה מסויים, כאשר האם איננה עובדת, ואין לה הכנסה משלה, משכורתו של האב וכושר ההשתכרות שלו מהווים גורמים משמעותיים בשיקולי הגעת של ביהמ"ש, כמו גם צרכיהם של הקטינים.  אם האם מסוגלת להוכיח לביהמ"ש ע"י הבאת ראייה, (כגון העתק מכתב תביעה או כתב הגנה או תצהיר, בהליך אחר, שם ציין האב כושר השתכרות גבוה יותר), כי הכנסתו בפועל של האב ו/או כושר השתכרותו גבוהים מאלו שנטענו בכתב הגנתו, הדבר יוכל לסייע בשכנוע ביהמ"ש להגדיל את המזונות שנקבעו למזונות הקטינים.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן