מאגר המידע

משמורת, הסדרי ראייה וקשר

עמוד הבית / המשמורת על הילד שלי נתונה לי. בעלי לשעבר הוא חסר תקנה בכל הנוגע לעמידה בזמנים, ולא ניתן לסמוך עליו בכל הנוגע לביקורים, למרות שהוא רוצה לראות את הילד שלנו. הוא בדרך כלל מאחר, ולעתים הוא לא מופיע לפגישות כלל. הדבר משבש את תכניותי, אך במיוחד משפיע לרעה על הילד. ביהמ"ש הורה לאחרונה, שהסדרי הראיה יתקיימו במרכז הקשר המקומי באזור מגורינו. האם יתכן שבעיית הסדרי הראיה המשובשים תיפתר? 

המשמורת על הילד שלי נתונה לי. בעלי לשעבר הוא חסר תקנה בכל הנוגע לעמידה בזמנים, ולא ניתן לסמוך עליו בכל הנוגע לביקורים, למרות שהוא רוצה לראות את הילד שלנו. הוא בדרך כלל מאחר, ולעתים הוא לא מופיע לפגישות כלל. הדבר משבש את תכניותי, אך במיוחד משפיע לרעה על הילד. ביהמ"ש הורה לאחרונה, שהסדרי הראיה יתקיימו במרכז הקשר המקומי באזור מגורינו. האם יתכן שבעיית הסדרי הראיה המשובשים תיפתר? 

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 12 אפריל, 2022

אפשר שכן. מספר רשויות מקומיות דורשות מהורים לחתום על הסכמה בעניין תנאי הפגישות, שיתקיימו בין ההורה שאיננו משמורן לבין הילד, במרכזי הקשר המיוחדים שלהן. לעתים, התנאים נוגעים לדייקנות, למשל. ההסכמה עשויה להכיל סעיף, שלפיו אם הורה מגיע באיחור של למעלה מ – 20 דקות, בלי הודעה מוקדמת, הפגישה תבוטל. יתר על כן, ההסכמה עשויה להכיל תנאי, שלפיו למרכז הקשר נתונה הזכות לדחות או לבטל פגישה, אם ההורה איננו מקיים את תנאי ההסכם שנחתם איתו, בעניין זה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן