מאגר המידע

מזונות

עמוד הבית / התגרשתי לפני מספר שנים, וברצוני לקבל משמורת משותפת על ילדינו המשותפים הקטינים ,שהינם בני 7 ו-9. רציתי לדעת האם משמעות המשמורת המשותפת היא שאהיה פטור מלשלם דמי מזונות?

התגרשתי לפני מספר שנים, וברצוני לקבל משמורת משותפת על ילדינו המשותפים הקטינים ,שהינם בני 7 ו-9. רציתי לדעת האם משמעות המשמורת המשותפת היא שאהיה פטור מלשלם דמי מזונות?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

ייתכן שכן. המגמה בפסיקה כיום הינה, היא להתחשב בהכנסות ההורים ובחלוקת הזמנים של הילדים אצלם, ולפסוק בהתאם דמי מזונות, כאשר יהיו מקרים שבהם, האב לא יחוייב, במזונות, כלל.

כך נקבע בפסק דין שניתן בחודש מרץ 2020, בבימ"ש למשפחה בירושלים, ביחס לדמי מזונות עבור ילדים, מתחת ומעל גיל 6. בפסק הדין נקבע כי הפתרון המיטבי עבורם הינו להיות במשמורת משותפת, כאשר גם הנטל הכלכלי יתחלק בין שני ההורים אשר להם שכר דומה, ויחסית גבוה. לגבי המזונות, נקבע שאין צורך בתשלום מזונות, אך נקבע שהאב ישלם לאם עבור ההוצאות שאינן תלויות (400 ₪ לכל ילד שגילו מעל לגיל 6).


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן