מאגר המידע

נישואין וגירושין

עמוד הבית / חתמתי על הסכם גירושין עם אשתי לשעבר בבית דין רבני, שם גם התגרשנו. יש בינינו מחלוקת כיום, בקשר לפרשנות ההסכם ואני הגשתי בקשה בעניין זה, לבית דין רבני. גרושתי הגיעה לדיון, שהתקיים בבית הדין, ונקבע דיון נוסף. לאחר מכן, היא הגישה תביעה לבית משפט למשפחה, באותו עניין. איך עליי לפעול?

חתמתי על הסכם גירושין עם אשתי לשעבר בבית דין רבני, שם גם התגרשנו. יש בינינו מחלוקת כיום, בקשר לפרשנות ההסכם ואני הגשתי בקשה בעניין זה, לבית דין רבני. גרושתי הגיעה לדיון, שהתקיים בבית הדין, ונקבע דיון נוסף. לאחר מכן, היא הגישה תביעה לבית משפט למשפחה, באותו עניין. איך עליי לפעול?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 29 מרץ, 2022

באפשרותך לטעון לחוסר סמכות של בית המשפט למשפחה, ולבקש לדחות על הסף את התביעה שלה בבימ"ש למשפחה, מטעם זה. אילו גרושתך לא היתה רוצה להתדיין בבית דין רבני, היה עליה להעלות טענה של חוסר סמכות, בהזדמנות הראשונה.

בית המשפט העליון קבע בעבר, בעניין דומה, כי אם בעל דין משתתף בהליך ושותק בענין סמכות בית דין רבני, כי אז "ההזדמנות הראשונה" לטעון נגד סמכות בית הדין, חלפה והוחמצה, ושתיקתו עשוייה להתפרש כהסכמה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן