מאגר המידע

אבהות

עמוד הבית / כיצד אוכל להוכיח כי אני זכאי לעלות לישראל, לאחר שגיליתי כי אבי, עמו נותק הקשר, מאז ימי ילדותי, והתחדש לאחרונה, הינו יהודי ומתגורר בישראל? אבי אינו רשום בתעודת הלידה שלי, אך מוכן לסייע לי. אני מתגורר באירופה.

כיצד אוכל להוכיח כי אני זכאי לעלות לישראל, לאחר שגיליתי כי אבי, עמו נותק הקשר, מאז ימי ילדותי, והתחדש לאחרונה, הינו יהודי ומתגורר בישראל? אבי אינו רשום בתעודת הלידה שלי, אך מוכן לסייע לי. אני מתגורר באירופה.

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

עליך להוכיח כי אתה צאצא של אביך, באמצעות הגשת בקשה לבית המשפט למשפחה בישראל, להורות על עריכת בדיקה לזיהוי גנטי על פי חוק מידע גנטי התשס"א-2000. אביך יכול להצטרף לתביעה. אם תוצאת הבדיקה תהיה חיובית, ותימצא התאמה גנטית, אזי ביהמ"ש ייתן פסק דין הצהרתי, ויתאפשר ע"י כך, להוכיח את זכאותך לעלות לישראל, עפ"י חוק השבות, תש"י-1950, לאור יהדותו של אביך.

 


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן