מאגר המידע

עמוד הבית / לאשתי לשעבר נתונה המשמורת על בננו, שלומד בבית הספר היסודי. אשתי לשעבר איננה מספרת לי על אירועי בית הספר של בננו. אני רוצה לדעת על קיומם של אסיפות הורים ועל קיומם של אירועים בבית הספר ואף להשתתף בהם. האם יש לי זכות לדעת על קיומם של אירועים אלה? והאם אני יכול לגרום לאשתי לשעבר לדווח עליהם ?

לאשתי לשעבר נתונה המשמורת על בננו, שלומד בבית הספר היסודי. אשתי לשעבר איננה מספרת לי על אירועי בית הספר של בננו. אני רוצה לדעת על קיומם של אסיפות הורים ועל קיומם של אירועים בבית הספר ואף להשתתף בהם. האם יש לי זכות לדעת על קיומם של אירועים אלה? והאם אני יכול לגרום לאשתי לשעבר לדווח עליהם ?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 07 יולי, 2022

 

 

יודגש כי, שני ההורים הינם אפוטרופסיו הטבעיים של ילדם, ולשניהם יש תפקידים שעליהם למלא כהורים, על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות – 1962. חינוך הוא אחד מהנושאים הנזכרים בחוק, שהורים, כאפוטרופוסים טבעיים של ילדם, אחראים לו. להורה שאיננו משמורן נתונה הזכות לקבל מידע, ובמידה מסוימת נתונה לו גם הזכות להיות מעורב, בענייני החינוך של ילדו. להורה שאיננו משמורן נתונה הזכות לקבל מידע על ערבי הורים ועל אירועים בבית הספר, ונתונה לו גם הזכות להיות נוכח בערבים/באירועים אלה. אם האם היא המשמורנית, ואם היא לא מכבדת את הזכויות האלה של ההורה שאיננו משמורן, אזי ההורה שאיננו משמורן יכול לבקש מביהמ"ש לתת צווים או הוראות בעניינים האלה, וצווים/הוראות אלה יחייבו את האם המשמורנית.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן