מאגר המידע

אלימות במשפחה

עמוד הבית / לפני זמן קצר נפרדתי מחברי לחיים, לאחר תקופה ארוכה שבה גרנו ביחד. בעבר תיכננו להתחתן . מאז הפרידה חברי לשעבר מתנהג באופן מוזר, והוא מסרב להניח לי , עוקב אחרי, מגיע למקום עבודתי, צועק, מתחנן ומטיף לי מוסר . הוא גם מתקשר אלי בטלפון ללא הפסקה, גם במהלך שעות היום וגם ובעיקר בשעות הלילה. אני מותשת מהטרדותיו. מה ניתן לעשות?

לפני זמן קצר נפרדתי מחברי לחיים, לאחר תקופה ארוכה שבה גרנו ביחד. בעבר תיכננו להתחתן . מאז הפרידה חברי לשעבר מתנהג באופן מוזר, והוא מסרב להניח לי , עוקב אחרי, מגיע למקום עבודתי, צועק, מתחנן ומטיף לי מוסר . הוא גם מתקשר אלי בטלפון ללא הפסקה, גם במהלך שעות היום וגם ובעיקר בשעות הלילה. אני מותשת מהטרדותיו. מה ניתן לעשות?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 14 אפריל, 2022

 

אישה, שנתונה במצב של הטרדה בלתי פוסקת , יכולה לבקש צו הגנה נגד החבר שלה לשעבר, במסגרת החוק למניעת אלימות במשפחה – 1991. החוק אף מאפשר הגנה מפני גברים, שגרים/גרו עם נשים ללא נישואין , אפילו שהם כיום בני זוג לשעבר. בת הזוג יכולה לבקש בבית המשפט לענייני משפחה צו הגנה . הצו עשוי לאסור על הגבר להתקרב לבית מגוריה ו/או למקום עבודתה של האישה , ואף להורות לו להימנע מלהטריד אותה בטלפון ו/או שלא להטריד אותה בכל דרך אחרת.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן