מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / מה משך הזמן שילד צריך לשהות בישראל כדי שישראל תהפוך למדינת האם שלו ובימ"ש בחו"ל יורה על החזרתו לשם במסגרת הליכים משפטיים עפ"י אמנת האג?

מה משך הזמן שילד צריך לשהות בישראל כדי שישראל תהפוך למדינת האם שלו ובימ"ש בחו"ל יורה על החזרתו לשם במסגרת הליכים משפטיים עפ"י אמנת האג?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 05 אפריל, 2022

אמנת האג עצמה אינה מגדירה את המושג "מקום מגורים רגיל" ולא מוזכר בה משך זמן מינימאלי שעל ילד לשהות במדינה כדי שזו תיחשב כמקום מגוריו הקבוע. עקרונות האמנה מאידך ברורים ביותר: הורה יחיד אינו יכול על דעת עצמו לשנות את המדינה המהווה את מקום מגוריו הרגיל של ילד. ההחלטה על שינוי מקום מגורים רגיל ממדינה אחת לאחרת חייבת להיות הדדית, כלומר, מוסכמת ע"י שני הוריו של הילד המדובר. ברגע שההחלטה מתקבלת, המדינה "החדש" יכולה להפוך במהירות רבה למקום מגוריו הרגיל של הילד למטרות אמנת האג.

 

 


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן