מאגר המידע

אלימות במשפחה

עמוד הבית / מה ניתן לעשות כנגד המאהבת שלי לשעבר, אשר לא מפסיקה לעקוב אחרי, להופיע בכל מקום שאליו אני הולך, ולהתקשר אלי בקביעות לטלפון הסלולארי שלי? היא לא מניחה לי ואינני יכול לנהל אורח חיים תקין.  

מה ניתן לעשות כנגד המאהבת שלי לשעבר, אשר לא מפסיקה לעקוב אחרי, להופיע בכל מקום שאליו אני הולך, ולהתקשר אלי בקביעות לטלפון הסלולארי שלי? היא לא מניחה לי ואינני יכול לנהל אורח חיים תקין.  

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 14 אפריל, 2022

על מנת לטפל בתופעה של הטרדה על שלל גווניה, נחקק , החוק למניעת הטרדה מאיימת– 2001. חוק זה נועד להילחם בתופעה האמורה. הוא נועד להתמודד עם אלימות, שאיננה אלימות פיזית, עם הטרדות מאיימות או עם מעקבים, אשר מונעים מאדם לנהל אורח חיים תקין.

החוק מגדיר ומכיר סוגים מסויימים של התנהגות כ"הטרדה/אלימות רגשית". על פי חוק זה, ניתן לקבל צו מניעה, המונע מן העוקב להיכנס לביתו של מאן דהוא, למקום עבודתו, למוסד שבו הוא מתחנך וכו'. צווים נגד העוקב יכולים להינתן לתקופה של עד 6 חודשים, וניתן לחדשם ולהאריכם לתקופה של עד שנתיים.

 

* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן