מאגר המידע

משמורת, הסדרי ראייה וקשר

עמוד הבית / קיבלתי את המשמורת על בתי, על פי הסכם גירושין. כאשר הכרתי את אשתי, היא היתה מעט מוזרה, האמינה ב"נישואין פתוחים", והיתה בעד "עשיית כסף קל". כאשר התגרשנו, היא מיהרה לוותר על המשמורת על בתנו, כיוון שהיא לא רצתה לקחת אחריות, והעדיפה חיים קלים. פסק הדין של ביהמ"ש נתן לה זכויות ביקור, ובמסגרתו נקבע כי בתנו בת הארבע תישאר ללון אצלה פעם אחת במהלך השבוע, וכן בכל סופשבוע שני. לאחרונה, אשתי-לשעבר אמרה לי בגאווה בלתי מוסתרת, שהיא החלה ללמוד במכללה ושהיא מממנת את לימודיה מעבודה כ"נערת ליווי". ידוע לי שיש לה לפחות לקוח אחד ביום, ולעתים אף יותר. אינני יכול לשאת את המחשבה, שבתי נחשפת לאורח החיים שאמה מנהלת. איזו פעולה משפטית אני יכול לנקוט, כדי לנתק או להפחית את הקשר שלה עם אמה?

קיבלתי את המשמורת על בתי, על פי הסכם גירושין. כאשר הכרתי את אשתי, היא היתה מעט מוזרה, האמינה ב"נישואין פתוחים", והיתה בעד "עשיית כסף קל". כאשר התגרשנו, היא מיהרה לוותר על המשמורת על בתנו, כיוון שהיא לא רצתה לקחת אחריות, והעדיפה חיים קלים. פסק הדין של ביהמ"ש נתן לה זכויות ביקור, ובמסגרתו נקבע כי בתנו בת הארבע תישאר ללון אצלה פעם אחת במהלך השבוע, וכן בכל סופשבוע שני. לאחרונה, אשתי-לשעבר אמרה לי בגאווה בלתי מוסתרת, שהיא החלה ללמוד במכללה ושהיא מממנת את לימודיה מעבודה כ"נערת ליווי". ידוע לי שיש לה לפחות לקוח אחד ביום, ולעתים אף יותר. אינני יכול לשאת את המחשבה, שבתי נחשפת לאורח החיים שאמה מנהלת. איזו פעולה משפטית אני יכול לנקוט, כדי לנתק או להפחית את הקשר שלה עם אמה?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 17 מאי, 2022

אב שניתנה לו משמורת על בתו, יכול לפנות לביהמ"ש בבקשה לביטול הסדרי הראיה או בבקשה להפחתה בזכויות הביקור, בנימוק שאמה של בתו היא יצאנית או נערת ליווי. העילה של האב תהיה, שאם הבת תיחשף לעיסוקיה המפוקפקים של אמה, היא תהיה בסיכון גבוה, ותסבול נזק נפשי/רגשי בלתי הפיך. אם תביעה כזאת מוגשת, ביהמ"ש ימנה מומחה (עובד סוציאלי), שיכין דו"ח וייתן המלצות בשאלה האם יש לבטל את זכויות הביקור או להפחיתן, כל עוד האם מנהלת אורח חיים כזה. הסדרי הראיה, אם יימשכו או יחודשו בשלב כלשהו, סביר להניח שיתקיימו ב"מרכז קשר" מיוחד, שבו האם והבת תהיינה תחת פיקוח של עובד סוציאלי והבת לא תהיה נתונה בסכנה.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן