מאגר המידע

ידועים בציבור

עמוד הבית / אני מבקש לעזוב את מקום עבודתי בעקבות בת הזג שלי. אנחנו לא נשואים, אבל חתמנו על הסכם ממון וערכנו טקס נישואים אזרחי. האם אני זכאי לפיצויי פיטורין?

אני מבקש לעזוב את מקום עבודתי בעקבות בת הזג שלי. אנחנו לא נשואים, אבל חתמנו על הסכם ממון וערכנו טקס נישואים אזרחי. האם אני זכאי לפיצויי פיטורין?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 25 מרץ, 2022

כן!! שאלה זו עלתה בבית הדין לעבודה (דצמבר 2020) בית הדין הארצי לענייני עבודה, בהרכב 3 שופטים, קבע כי יש לראות במי שקיים את שלושת התנאים הבאים כזכאי לפיצויי פיטורים לפי החוק: ויתור מצד העובד על מקום עבודתו, מעבר למקום מגורי בן הזוג המרוחק, וקיום מגורים משותפים. בית הדין קבע כי מרכז הכובד שלו בכל הקשור לזכאות בני זוג אינו מחובר לסטטוס מסוים, וכי אין מקום לשוני רלבנטי בין עובדים שהתפטרו בשל נישואיהם לבין עובדים שהתפטרו בשל היותם ידועים בציבור.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן