מאגר המידע

משמורת, הסדרי ראייה וקשר

עמוד הבית / בעלי לשעבר, בכוונה, אינו מחזיר בזמן, את הבנים שלנו בני 5 ו-8 בתום הביקורים שיש לו איתם, לפי הסכם הגירושין בינינו. כיצד אוכל לפעול נגדו בעניין זה, בבית משפט?

בעלי לשעבר, בכוונה, אינו מחזיר בזמן, את הבנים שלנו בני 5 ו-8 בתום הביקורים שיש לו איתם, לפי הסכם הגירושין בינינו. כיצד אוכל לפעול נגדו בעניין זה, בבית משפט?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 25 מרץ, 2022

בפעם הבאה שהבנות אינן מוחזרות ניתן להגיש בקשה בהולה מתאימה לבית המשפט למשפחה. בתיק שנדון לאחרונה (דצמבר 2020) בפני כב' השופט שני, בעניין דומה, בבימ"ש למשפחה בתל אביב, נקבע כי בגלל ההתנהגות של האב, הסדרי השהייה בין הילדים לאב, יתקיימו במרכז קשר בלבד. צויין בפסה"ד, כי: ״למעשה, לאור התיקים הקודמים מאמין אני כי הנתבע מתנהג בגסות ועושה בבנות לא רק כשבשלו, אלא גם כדי להכביד על האם״.

בתיק זה, השופט הורה למשטרת ישראל כי בכל מקרה בו האב מפר הוראה חוקית עליהם להתערב ואם יהיה צורך, אף לעצור את האב (שם)  לזמן מה עד להשבת הבנות.".


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן