מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / אני אזרחית איטליה שמתגוררת בישראל. לאחרונה אני נמצאת בהליכי גירושים מבעלי הישראלי. יש לנו בן בגיל 12, ואני מעוניינת לחזור להתגורר באיטליה יחד עם הבן שלי. אביו מתנגד לכך. מה הם הסיכויים שלי?

אני אזרחית איטליה שמתגוררת בישראל. לאחרונה אני נמצאת בהליכי גירושים מבעלי הישראלי. יש לנו בן בגיל 12, ואני מעוניינת לחזור להתגורר באיטליה יחד עם הבן שלי. אביו מתנגד לכך. מה הם הסיכויים שלי?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

במצב זה עלייך לפעול בשני מישורים. כלומר, להגיש תביעת משמורת וגם תביעה למתן היתר לקטין להגר לאיטליה יחד איתך. (לאחר הליך מיקדמי בו תוגש בקשה ליישוב סכסוך). אם תצליחי להוכיח שטובת הילד דורשת את משמורתו בידייך והימצאו איתך באיטליה, תוכלי לזכות בתביעותייך. בדרך כלל, בימ"ש ממנה פסיכולוג מומחה מטעמו כדי לבדוק ולהגיש המלצות בעניין משמורת והגירה. ביהמ"ש יסתייע בחוות דעת המומחה, אולם אינו חייב לפעול על פי המלצותיו, אלא על פי שיקול דעתו.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן