מאגר המידע

חטיפת והגירת ילדים

עמוד הבית / גרושתי והבן הקטין שלי מתגוררים בסמוך למקום מגוריי בתל אביב, ולאחרונה גרושתי הודיעה לי שבכוונתה לעבור עם הילד בצפון הארץ. האם זה מותר? מה אני יכול לעשות כדי למנוע את המעבר, למקום מרוחק?

גרושתי והבן הקטין שלי מתגוררים בסמוך למקום מגוריי בתל אביב, ולאחרונה גרושתי הודיעה לי שבכוונתה לעבור עם הילד בצפון הארץ. האם זה מותר? מה אני יכול לעשות כדי למנוע את המעבר, למקום מרוחק?

מאת: דיאנה שאלתיאלפורסם בתאריך: 28 מרץ, 2022

ת: יש לפתוח בנסיבות אלה תיק אפוטרופסות, ולהגיש בקשה כדי למנוע מגרושתך לעבור לעיר מרוחקת עם הילד. אתה וגרושתך כהורי הילד המשותף שלכם, הנכם אפוטרופסים טבעיים של הקטין, עפ"י דין. כל שינוי מהותי בעניינו של הילד, כמו העתקת מקום מגורים של הילד, למקום מרוחק באופן משמעותי, (למשל, יותר מ-30 ק"מ), שבהכרח ישפיע על הזמינות והנגישות שלך ביחס אליו, עם השלכות גם על מקום הלימודים של הילד, שישתנה בהתאם, שינויים כאלה מחייבים את הסכמת שני ההורים, ובהעדר הסכמה מן ההכרח עפ"י חוק לפנות לבית המשפט.


* אנו תקווה, כי אתר זה ישמש כלי עזר שימושי ויעיל, ויהווה "חבר לעת צרה", אולם, יחד עם זאת, ברצוננו להדגיש, כי המידע המופיע באתר אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי ופרטני. למתן ייעוץ משפטי, ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן לפנות למשרדנו, על פי אמצעי הקשר המופיעים באתר.

דילוג לתוכן